Erzurumlu hafız, günde 5 saat Kuran okuyarak Türkiye finaline hazırlanıyor
banner20

Erzurumlu hafız, günde 5 saat Kuran okuyarak Türkiye finaline hazırlanıyor

02 Temmuz 2013 Salı 13:39

Erzurumlu Ferhat Yılmaz, hafızlık yarışması Türkiye finalleri için günde 5 saat Kur'an-ı Kerim okuyup, ezberliyor. Yılmaz'ı Türkiye birinciliğine ise dünyaca ünlü hafızlar yetiştiren Haydar Savaş Hocaefendi hazırlıyor. Diyanet İşleri...

Erzurumlu hafız, günde 5 saat Kuran okuyarak Türkiye finaline hazırlanıyor
banner15
Erzurumlu Ferhat Yılmaz, hafızlık yarışması Türkiye finalleri için günde 5 saat Kur'an-ı Kerim okuyup, ezberliyor. Yılmaz'ı Türkiye birinciliğine ise dünyaca ünlü hafızlar yetiştiren Haydar Savaş Hocaefendi hazırlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen, 'Hafızlık ve Kur'an-ı Kerimi güzel okuma' yarışlarında Doğu Anadolu Bölge birinciliğini kazanan 16 yaşındaki Ferhat Yılmaz, 22 Ağustos Perşembe günü Ankara'da düzenlenecek olan Türkiye finaline hazırlanıyor. Yakutiye İlçe Müftülüğü'ne bağlı Ahmediye Kur'an Kursunda Haydar Savaş'ın gözetiminde günde 5 saat Kur'an ezberleyen Yılmaz'ın hedefi Türkiye ve dünya birinciliğini Erzurum'a kazandırmak. Hafızlık eğitimine küçük yaşlarda başladığını belirten Yılmaz, "İlahi kelamı öğrenmek ve okumaktan haz alıyorum. Hedefim Türkiye birinciliğini ve Dünya birincliğini kazanmak. Bunun için hocamla birlikte günde 5 saat Kur'an-ı Kerim-i okuyoruz." dedi.

HEDEFİMİZ DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

Kur'an-ı Kerim okumada 4 tane Dünya birincisi öğrenci yetiştiren Haydar Savaş, Ferhat Yılmaz'ı da Türkiye ve dünya birinciliğine hazırladığını ifade etti. Savaş, mesleki bilgi ve birikiminin yanı sıra tecvid, talim, kıraat, mahreç, gibi uygulamaların hepsini birden uyguladıkları için dünya birincilikleri elde ettiklerine işaret ederek,"Hafızlık özel bir yetenek ve eğitim gerektiyor. Yılmaz, kardeşimiz yetenekli. Hafız kardeşimizin yeteneğini geliştirmek için birlikte saatlerce çalışıyoruz. Hedefimiz Türkiye ve dünya birinciliğini kazanmak." diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x